Ўзбекистон ва Хитой ўртасида бир нечта бизнес визалар жорий этилди
26 сентябр куни Ўзбекистон ҳукумати ва Хитой ҳукумати ўртасида ишбилармон доиралар вакиллари учун виза тартиб-таомилларини соддалаштириш тўғрисидаги битим кучга кирди, дея хабар беради Ўзбекистон ташқи ишлар вазирлиги матбуот хизмати. Шартномага мувофиқ, ҳар бир томон 5 иш куни ичида 6 ойгача бўлган муддатга бир нечта бизнес визаларини беришга мажбурдир.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 12 сентябрдаги фармонида Хитой фуқаролари, шу жумладан Гонконг учун визасиз режим жорий этилиши назарда тутилган.

Узбекистан и Китай ввели многократные деловые визы
Каждая сторона обязуется выдавать многократные деловые визы сроком до 6 месяцев в течение 5 рабочих дней.
26 сентября вступило в силу соглашение между правительством Узбекистана и правительством КНР об упрощении визовых процедур для представителей деловых кругов, сообщает пресс-служба МИД Узбекистана. В соответствии с Соглашением каждая сторона обязуется выдавать многократные деловые визы сроком до 6 месяцев в течение 5 рабочих дней.
Напомним, что введение безвизового режима для граждан Китая, включая Гонконг, предусмотрено указом президента Узбекистана Шавката Мирзиёева от 12 сентября.