GMning Tailanddagi zavodi O‘zbekistonga Chevrolet Trailblazer avtomobillarini yubordi
GM Thailand kompaniyasi O‘zbekistonga Chevrolet Trailblaze avtomobillarini birinchi partiyasini yubordi. Ushbu “yo‘ltanlamas”lar yaqin oylarda sotuvga chiqarilishi rejalashtirilmoqda.
“Biz, Trailblazer avtomobillari O‘zbekiston kabi yo‘l sharoitlari kuchli va ishonchli, shu bilan bir qatorda ishonchli mashinalarni talab qiladigan bozorda muvaffaqiyatga erishadi deb o‘ylaymiz. Bundan tashqari, ushbu avtomobillar, GMning O‘zbekiston bozoridagi hukmronlik pozitsiyasini mustahkamlashga xizmat qiladi,” - deydi GMning Janubiy Sharqiy Osiyo mamlakatlari bo‘yicha prezidenti Gektor Vilyarreal.
Uning so‘zlariga ko‘ra, 2018 yilda GMning “O‘rnatilgan sifat darajasi 4” sertifikatini olgan GM Thailand kompaniyasidan o‘zbekistonliklar jahon standartlaridagi avtomobillarni olishadi.
O‘zbekistonga har yili 1000 dona Chevrolet Trailblaze avtomobillari yetkazib berilishi kutilmoqda. Ushbu avtomobilning Janubiy-Sharqiy Osiyo bozorlaridagi narxi, komplektlar bilan ta’minlanganiga qarab 32 ming AQSh dollaridan boshlanadi.

GM Thailand отправила партию автомобилей Chevrolet Trailblazer в Узбекистан
Внедорожник Trailblazer поступит в продажу в Узбекистане в ближайшие месяцы, сообщается на сайте компании.
GM Thailand в конце октября отправила партию автомобилей Chevrolet Trailblazer в Узбекистан. Данная программа представит тысячи единиц дополнительного годового производства для завода GM в Таиланде, отмечается в сообщении компании.
«Мы надеемся, что Trailblazer преуспеет в Узбекистане, где различные дорожные условия требуют прочного и надежного, но в то же время удобного полноприводного внедорожника», — сказал Гектор Вильярреал, президент GM в Юго-Восточной Азии.
По его словам, присутствие Trailblazer поможет укрепить позиции Chevrolet как доминирующего лидера рынка в Узбекистане, одновременно предоставляя для GM Thailand еще один международный экспортный рынок.
Вильярреал добавил: «Мы гордимся нашими производственными мощностями мирового уровня в Таиланде и знаем, что Узбекистан получит автомобили мирового класса. В 2018 году как автомобильные, так и моторные заводы GM Thailand получили сертификацию GM «Встроенный уровень качества 4», что делает их одними из самых высококачественных производственных мощностей GM в мире».