Илк марта ўтказилаётган Ўзбекистон ёшлари форумида Шавкат Мирзиёев иштирок этади
Мамлакатимиз тарихида илк марта ўтказилаётган ушбу йирик тадбирни ташкил этиш ташаббуси давлатимиз раҳбари томонидан шу йил 20 ноябрь куни илгари сурилган эди.
18 декабрь куни Тошкент шаҳрида бошланган форум тадбирлари янада кенг кўлам касб этиб, юртимизнинг барча шаҳар ва туманларида бўлиб ўтди. Ёшларимиз вазир ва ҳокимлар билан очиқ мулоқот қилиш, ҳокимият ва бошқарув органларининг бошқа вакиллари билан учрашиш, етакчи эксперт ва жамоатчилик фаоллари билан муҳокамаларда иштирок этиш имкониятига эга бўлди.
Бугунги тадбир Ўзбекистон ёшлари форумининг мантиқий якуни бўлади.
Президент форумда нутқ сўзлайди ва ёшлар билан мулоқот қилади. Тадбирнинг ўзида 3 минг 300 нафардан зиёд, шунингдек, ҳудудлардаги студияларда 26 минг нафар йигит-қиз қатнашиши кутилмоқда.

Президент посетит Форум молодежи Узбекистана
Инициатива проведения первого в истории страны крупного молодежного события была выдвинута главой государства 20 ноября этого года.
Мероприятия форума, начавшиеся 18 декабря в столице, получили еще более широкий масштаб и охватили все города и районы страны. Насыщенная программа позволила юношам и девушкам открыто пообщаться с министрами, хокимами, встретиться и с другими представителями органов власти и управления, принять участие в дискуссиях с экспертами и лидерами мнений.
Сегодняшнее мероприятие станет логическим завершением Форума молодежи Узбекистана.
Президент выступит с речью и пообщается с молодежью. Ожидается, что на мероприятии будут присутствовать более 3,3 тысячи юношей и девушек, еще 26 тысяч молодых людей подключатся из студий на местах.