Республика ишчи гуруҳи ўз фаолиятини Хоразмда давом эттирмоқда
Бунда аҳоли билан мулоқот қилиш, энг оғир, энг чекка, энг олис ҳудудларга чиққан ҳолда, маҳаллама-маҳалла, қишлоқма-қишлоқ, кўчама-кўча, уйма-уй юриб, аҳоли муаммоларини бартараф этишга эътибор қаратилмоқда.
Ҳар бир маҳалла учун тузилган алоҳида ишчи гуруҳлар орқали барча хонадонларга кириб борилмоқда. Шунингдек, секторлар кесимида ижтимоий объектлардаги шарт-шароитлар ва муаммоли ҳолатлар ўрганиляпти.
Бугунга қадар туманнинг 44 та маҳалласида 31 525 та хонадондан ўрганилди. Уйма-уй юриш давомида 6 079 та муаммолар аниқланиб, 1 634 таси жойида ҳал этилди.
Туман сектор раҳбарлари 4 та ижтимоий-иқтисодий ҳолати нисбатан оғир бўлган “Ширин”, “Тома”, “Нуробод”, “Маданий ер” маҳаллаларидаги аҳоли хонадонларида тунаб қолиб, маҳалла фаоллари, оқсоқоллар, нуронийлар билан ҳудудда аҳолини қийнаб келаётган масалалар бўйича суҳбатлар ўтказилди, муаммоларга жойида ечим топиш чоралари кўрилди.
Хусусан, электр таъминотини яхшилаш мақсадида 72 дона темир бетон таянчлар, 2 та трансформатор ўрнатилди, 1 таси юқори кучланишли трансформаторга алмаштирилди, 2,5 км тармоқ тортилди. 18,4 км ички йўллар шағаллаштирилди. 181,4 минг тонна қўшимча суюлтирилган газ етказиб берилди.
Шу билан бирга 30 нафар ногиронлиги бўлган шахсларга реабилитация воситалари, протез маҳсулоти етказиб берилди. 246 та эҳтиёжманд ва кам таъминланган оилаларга жами 100 млн сўмдан зиёд турли амалий ёрдамлар кўрсатилди.
Аҳоли мурожаатлари билан ишлашдаги янгича тизим янги йил байрами арафасида фуқароларга яхши кайфият улашмоқда.

Республиканская рабочая группа продолжает свою деятельность в Хорезме
При этом особое внимание уделяется общению с населением, выездам в самые отдаленные и труднодоступные районы.
Изучения проводятся отдельными рабочими группами, сформированными для каждого района. Также в разрезе секторов изучаются состояние и проблемы в социальных объектах.
На сегодняшний день обследовано 31 525 домохозяйств в 44 махаллях района. В ходе обходов выявлено 6079 проблем, из которых 1634 решены на месте.
Представители Республиканской рабочей группы и руководители секторов ночуя в домах жителей махаллей «Ширин», «Тома», «Нуробад», «Маданий эр», ведут беседы с активом, старейшинами района по вопросам, волнующих населения, и принимают соответствующие меры по их решению на местах.
В частности, в целях улучшения электроснабжения установлены 72 железобетонных опоры, установлены 2 трансформатора, заменен 1 трансформатор на высоковольтный, проложено 2,5 км сети. Заасфальтировано 18,4 км внутренних дорог. Дополнительно поставлено 181,4 тыс. тонн сжиженного газа.
При этом 30 лиц с инвалидностью были обеспечены реабилитационными средствами и протезами. 246 малообеспеченным и малообеспеченным семьям оказана различная практическая помощь на сумму более 100 миллионов сумов.
Новая система работы с обращениями граждан дарит хорошее настроение и уверенность в будущем в преддверии новогодних праздников.