O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tashabbuslarini amalga oshirish doirasida Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markazi direktori O.Xakimov boshchiligidagi delegatsiya Boku shahrida amaliy tashrif bilan bo‘lib turibdi.
Tashrif mamlakatlarimiz o‘rtasidagi ikki tomonlama iqtisodiy hamkorlikni yanada kengaytirish uchun mavjud salohiyatni o‘rganish maqsadida tashkil etildi.
Tashrif doirasida Markaz direktori Obid Xakimov Ozarbayjon davlat iqtisodiyot universiteti rektori, professor Adalat Murodov bilan uchrashdi. Uchrashuvda iqtisodiy tadqiqotlar sohasida hamkorlik qilish, tajriba almashish va qo‘shma ilmiy loyihalar tayyorlash masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, tomonlar iqtisodiy aloqalarni chuqurlashtirish va ta’lim sohasidagi tashabbuslarni rivojlantirishga qaratilgan qo‘shma dasturlar yaratish imkoniyatlarini ham ko‘rib chiqdilar. Uchrashuv ishtirokchilari ikki tomonlama iqtisodiy hamkorlikni kengaytirish bo‘yicha belgilangan maqsadlarga erishishda axborot-tahliliy yordam muhimligini ta’kidladilar.
Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markazi delegatsiyasi O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash bo‘yicha mavjud salohiyatni tahlil qilish va yangi tashabbuslarni ishlab chiqishga qaratilgan faoliyatini davom ettiradi.

В рамках реализации инициатив Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, делегация во главе с директором Центра экономических исследований и реформ О. Хакимовым посещает с рабочим визитом в г. Баку.
Визит организован с целью изучения имеющегося потенциала для дальнейшего расширения двустороннего экономического сотрудничества между нашими странами.
В ходе визита директор ЦЭИР Обид Хакимов встретился с ректором Азербайджанского государственного экономического университета, профессором Адалатом Мурадовым. В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества в области экономических исследований, обмена опытом и подготовки совместных научных проектов.
Стороны также рассмотрели возможности создания совместных программ, направленных на углубление экономических связей и развитие образовательных инициатив. Участники встречи подчеркнули важность информационно-аналитического содействия для достижения поставленных целей по расширению двустороннего экономического сотрудничества.
Делегация Центра экономических исследований и реформ будет продолжать свою работу, направленную на анализ имеющегося потенциала и выработку новых инициатив для укрепления взаимодействия между Узбекистаном и Азербайджаном.