Avvalroq O‘zbekiston mudofaa vaziri general-mayor Bahodir Qurbonov rahbarligidagi harbiy delegatsiya Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligiga a’zo mamlakatlar mudofaa vazirlari kengashining navbatdagi yig‘ilishida ishtirok etish uchun Ozarbayjonga jo‘nab ketgani haqida xabar berilgandi.
Bugun, 29 oktyabr kuni general-mayor Bahodir Qurbonov Ozarbayjon mudofaa vaziri general-polkovnik Zakir Gasanov bilan ikki tomonlama uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida harbiy sohada ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi. Shuningdek, O‘zbekiston va Ozarbayjon mudofaa idoralari rahbarlari 2020 yilga mo‘ljallangan ikki davlat Mudofaa vazirliklari o‘rtasida harbiy hamkorlik rejasini imzoladilar.
30 oktyabr kuni Boku shahrida Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligiga a’zo mamlakatlar mudofaa vazirlari kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
Unda Rossiya Federatsiyasi, Armaniston, Belarus, Qozog‘iston, Ozarbayjon, Qirg‘iziston, Tojikiston va O‘zbekiston Respublikalarining mudofaa idoralari rahbarlari ishtirok etadi.

Генерал-майор Баходир Қурбанов провел двухстороннюю встречу с министром обороны Азербайджанской Республики генерал-полковником Закиром Гасановым.
Фото: Минобороны Узбекистана
Военная делегация Узбекистана во главе с министром обороны Узбекистана генерал-майором Баходиром Курбановым отбыла в Азербайджан для участия в очередном заседании Совета министров обороны государств-участников СНГ.
Генерал-майор Баходир Қурбанов провел двухстороннюю встречу с министром обороны Азербайджанской Республики генерал-полковником Закиром Гасановым, сообщает пресс-служба Министерства обороны республики.
Во время встречи были обсуждены перспективы развития двухстороннего сотрудничества в военной сфере. А также главы оборонных ведомств Узбекистана и Азербайджана подписали План военного сотрудничества между министерствами обороны на 2020 год.
30 октября в городе Баку проходит очередное заседание Совета министров обороны государств-участников СНГ.
В нем принимают участие главы оборонных ведомств Российской Федерации, республик Армении, Беларуси, Казахстана, Азербайджана, Киргизии, Таджикистана и Узбекистана.