Moliyalashtirish manbalari bo‘yicha tahlil qilganda, o‘zlashtirilgan investitsiyalarning 41,7 foizi tashkilotlar mablag‘lari, 40 foizi xorijiy investitsiyalar, 8 foizi aholi mablag‘lari, 8 foizi turli fondlar mablag‘lari va 2 foizi respublika byudjeti hisobiga to‘g‘ri keladi.
O‘zlashtirilgan xorijiy investitsiyalarning 9 foizi to‘g‘ridan-to‘g‘ri xorijiy investitsiyalar, 9 foizi hukumat kafolati ostidagi xorijiy investitsiyalar va 81 foizi kafolatlanmagan xorijiy kreditlar hisobiga to‘g‘ri keladi.
Asosiy kapitalga investitsiyalarning texnologik tarkibida mashina, asbob-uskunalar va inventarlar 62,3 foizni, qurilish-montaj ishlari 27,7 foizni, boshqa xarajatlar 10 foizni tashkil etdi.
O‘zlashtirilgan investitsiyalarning 28 foizi (512,3 mlrd so‘m) Forish tumaniga, 21 foizi (373,2 mlrd so‘m) Jizzax shahriga to‘g‘ri keladi.

В 1-квартале 2022 года инвестиции в основной капитал Джизакской области составили 1804,2 млрд. сумов.
Структура освоенных инвестиций по источникам финансирования состоит из иностранных инвестиций – 40%, а также средств предприятий - 41,7%, населения - 8%, различных фондов - 8% и республиканского бюджета - 2%.
Из освоенных иностранных инвестиций 9% приходится на прямые иностранные инвестиции, 9% привлеченные под гарантию государства и 81% на негарантированные иностранные кредиты.
В технологической структуре инвестиций в основной капитал, доля машин, оборудования и инвентаря составляет 62,3%, доля строительно-монтажных работ - 27,7% и прочих затрат - 10%.
28% освоенных инвестиций (512,3 млрд. сумов) приходится на Фаришский район, а 21% (373,2 млрд. сумов) - на город Джизак.