“Uzbekistan Airways” ички авиақатновлар учун 50 фоизгача чегирма эълон қилди
“Uzbekistan Airways” АЖ 2021 йил 20-22 март кунлари Наврўз байрамини нишонлаш муносабати билан Ўзбекистон фуқаролари учун республиканинг барча ички қатновларига чегирмалар эълон қилишини маълум қилди.
Қуйидагилар чегирма билан чипта олишлари мумкин:
- индивидуал йўловчилар учун - 30%;
- сайёҳлик гуруҳлари (5 ва ундан ортиқ киши), мактаб ўқувчилари, коллеж, лицей, ОЎЮ талабалари, Ўзбекистон Ички ишлар вазирлиги, Мудофаа вазирлиги, Давлат хавфсизлик хизмати, Давлат божхона қўмитаси, Давлат солиқ қўмитаси ва бошқа идоралар тизими махсус ўқув юртлари талабалари ва тингловчилари учун - 40%;
- оила (2 ва ундан ортиқ киши, яъни: эр ва хотин, эр ва хотин ва уларнинг 18 ёшгача бўлган фарзандлари, 18 ёшгача бўлган фарзандлари бўган ота ёки 18 ёшгача фарзандлари бўлган она) учун -50%;
- нафақахўрлар учун - 50%;
- ногиронлиги бўлган шахслар учун - 50%;
-1941-1945 йиллардаги уруш қатнашчилари ва уларга тенглаштирилган шахслар учун - 50%;
- 1941-1945 йиллардаги уруш даврида фронтортида фидокорона меҳнати ва беғубор ҳарбий хизмати учун орден ва медаллар билан тақдирланган шахслар учун - 50%;

Uzbekistan airways объявила скидки до 50% на авиабилеты
АО Uzbekistan Airways объявляет о скидках на всех внутриреспубликанских рейсах для граждан Республики Узбекистан в период празднования Навруза с 20 по 22 марта 2021 года, сообщает пресс-служба национального авиаперевозчика.
Предусмотренны скидки:
— 30 % для индивидуальных пассажиров;
— 40% для туристических групп (5 и более человек), школьников, студентов колледжей, лицеев, ВУЗов, учащихся и слушателей специальных учебных заведений системы МВД, МО, СГБ, ГНК, ГТК РУз и др. ведомств;
— 50% для семьи (2 и более человека, а именно: муж и жена, муж и жена и их дети до 18-ти лет, отец с детьми до 18-ти лет или мать с детьми до 18-ти лет);
— 50% для пенсионеров;
— 50% для лиц с инвалидностью;
— 50% для участников войны 1941-1945 годов и приравненных к ним лиц;
— 50% для лиц, награжденных орденами и медалями за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы войны 1941-1945 годов;